Jste v bezpečných rukou

Individuální přístup a oddanost profesi je to, co nás na trhu odlišuje. Koupě nemovitosti je vážná investice, ke které je třeba přistupovat se zvláštní péčí a opatrností. Zkušenost a odbornost jsou proto nezbytné.

Důvěra na prvním místě

Naše podnikání je založeno na principech důvěry a transparentnosti. Základem každé spolupráce je pravě důvěra, a proto věnujeme zvláštní pozornost silnému partnerství, bez ohledu na to, zda se jedná o kupující nebo prodávající.
Prodáváte nemovitost?
Kontaktujte nás pomocí formuláře níže, zavolejte nám nebo přijďte na níže uvedenou adresu.
Kupujete nemovitost?
Podívejte se na nabídku nemovitostí na našich stránkách a neváhejte nás kontaktovat ohledně času prohlídky.
Chcete investovat do nemovitosti?
Kontaktujte nás, abychom Vám představili ty nejlepší nabídky na trhu.
Hledáte nemovitost k pronájmu?
Podívejte se na nabídku na našich webových stránkách a kontaktujte nás pro datum prohlídky.

Často kladené otázky

Daň z nabytí nemovitostí se platí ve výši 3 % a platí ji kupující.
Po uzavření kupní smlouvy o prodeji nemovitosti je kupující povinen podat daňové přiznání příslušnému daňovému uřadu do třiceti dnů ode dne uzavření kupní smlouvy o prodeji nemovitosti. Kupující je povinen zaplatit daň do patnácti dnů ode dne přijetí rozhodnutí příslušného daňového uřadu a z prodlení je účtován úrok z prodlení.
Předsmlouva předchází hlavní kupní smlouvě a definuje podmínky pro uzavření koupě nemovitosti; potvrzuje cenu nemovitosti, platební strukturu, poslední datum podpisu konečné smlouvy a další podmínky, které musí být do podpisu konečné smlouvy splněny. A co je nejdůležitější, uvádí sankce pro kupujícího a prodávajícího, pokud se rozhodnou odstoupit od transakce. V případě odstoupení od smlouvy by měl prodávající zaplatit kupujícímu dvojnásobnou zálohu, zatímco kupující ztratí svou. Kupující má odevzdat zálohu při podpisu předsmlouvy, což je obvykle 10 % z celkové částky hodnoty nemovitosti.
Od roku 2009. občané EU mohou volně nakupovat nemovitosti v Chorvatsku, s výjimkou zemědělské půdy. Pokud nejste občanem EU, pravidla se liší v závislosti na zemi, z které pocházíte. Občané zemí, které podepsaly reciproční smlouvu s Chorvatskem, si mohou koupit nemovitosti v Chorvatsku, pokud mají souhlas Ministerstva spravedlnosti, což trvá 2 až 6 měsíců. Občané zemí, které nepodepsaly reciproční smlouvu s Chorvatskem, si nemohou koupit nemovitost jako fyzické osoby, ale mohou založit společnost v Chorvatsku a prostřednictvím ní provést nákup. Občané EU však nemohou vlastnit zemědělskou půdu v Chorvatsku, ale měli by ji koupit prostřednictvím chorvatské společnosti.
Pro transakce s nemovitostmi je nutný doklad o vlastnictví a kopie katastrálního plánu a je žádoucí získat městské podmínky nebo výpis z územního plánu, ze kterého je vidět, co se předpokládá pro danou lokalitu (pokud se jedná o pozemek) a umístění nebo stavební povolení.
Prodejce nemovitosti podléhá dani z příjmů pouze v případě, že nemovitost, kterou koupil, prodá do tří let za cenu vyšší, než je cena kupní. Poté je povinen zaplatit daň z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou nemovitosti ve výši 35 % navýšené o přirážku, která je různá podle toho, ve které části Chorvatska poplatník bydlí. Podle Zákona o DPH při koupi nově postavené nemovitosti je stavební pozemek speciálně zdaněn sazbou 5%, zatímco stavební hodnota budovy podléhá dani z přidané hodnoty ve výši 22 % z výrobní ceny nemovitosti.
Posuzování tržní hodnoty nemovitosti není jen stanovení její stavební hodnoty, ale zahrnuje i kontrolu právního stavu, tedy porovnání údajů ve vlastnické a prostorové dokumentaci se stavem v přírodě, tedy identifikaci objektu.
Prodávající musí potvrdit podpis kupní smlouvy u notáře a kupující to může udělat, ale nemusí.
Copyright © 2024. , Všechna práva vyhrazena
Powered by: NEKRETNINE1.PRO
Dizajn i copywriting: Elemento
This website uses cookies and similar technologies to give you the very best user experience, including to personalise advertising and content. By clicking 'Accept', you accept all cookies.