Загальні положення та умови

ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ДІЯЛЬНОСТІ ПОСРЕДНИКА У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ

I. Значення термінів, що містяться в Загальних положеннях та умовах

Деякі терміни в рамках цих Загальних положень та умов мають такі значення:
Посередником у обороті нерухомості є Virtus upravljanje d.o.o. Рієка, OIB (індивідуальний ідентифікаційний номер): 46096970345, Брайда 10, Рієка, товариство, яке виконує умови для здійснення посередницької діяльності у сфері нерухомості, встановлені Законом про посередництво у сфері нерухомості (далі: Посередник).
Агент з посередництва в обороті нерухомості – це фізична особа, зареєстрована у Довіднику агентів з нерухомості та або найнята Посередником, або яка співпрацює з Посередником на підставі спеціального договору (далі: Агент).
Посередництво у сфері нерухомості – це дії посередників у сфері нерухомості, що стосуються зв'язку між клієнтом та третьою особою, а також переговорів та підготовки до укладання юридичних угод, предметом яких є певне нерухоме майно (наприклад, при купівлі, продажу, обміні, оренді, наймі і т.д.) (далі: Посередництво).
Принципал — фізична чи юридична особа, яка (як продавець, покупець, орендодавець, орендар, наймач, закупник і т. д.) укладає з Посередником з нерухомості письмовий договір про посередництво.
Договір про посередництво – це договір, який відповідно до закону регулює обов'язки та права принципала та посередника з метою укладання певної юридичної угоди щодо передачі або встановлення певного права на нерухоме майно (далі: Договір).
Третя особа – це особа, яку посередник з нерухомості намагається пов'язати з принципалом для переговорів та з метою укладання юридичної угоди з договору про посередництво (далі: Третя особа).
Закон про посередництво в угодах з нерухомістю є базовою законодавчою основою, що регулює умови здійснення посередницької діяльності у сфері нерухомості, порядок укладання та утримання договорів про посередництво, загальні умови угод, права та обов'язки посередників, агентів та принципалів та інші супутні види діяльності (далі: Закон).

II. Загальні положення

Справжні загальні умови діяльності посередників у обороті нерухомості (далі: Загальні умови) регулюють відносини між Посередником та Принципалом, які укладають Договір про посередництво та є невід'ємною частиною цього Договору.

III. Пропозиція нерухомості

Пропозиція Посередника ґрунтується на інформації, отриманій у письмовій та/або усній формі від Принципалу як власника нерухомості (або уповноваженої ним на це особи), що пропонується до продажу, оренди, закупівлі або обміну, та містить опис та ціну нерухомості, тобто встановлення певного права на нерухоме майно.
Посередник не несе відповідальності за правдивість та точність даних, отриманих від Принципалу.

IV. Договір про посередництво в обороті нерухомості

Договір про посередництво в обороті нерухомості (далі: Договір), укладений між Посередником та Принципалом, Посередник зобов'язується спробувати знайти та ввести в контакт з Принципалом Третя особа з метою ведення переговорів та підготовки укладання конкретної юридичної угоди щодо передачі або встановлення конкретного права на нерухоме майно та/або у зв'язку з нерухомим майном, а Принципал зобов'язується сплатити йому певну посередницьку винагороду під час виконання погоджених умов (далі: Винагорода)

Договір укладається у письмовій формі та на визначений термін. Якщо Договірні Сторони не узгодять термін, на який вони укладають Договір, у самому Договорі, він вважається укладеним на строк 12 місяців з дати укладання та може бути продовжений кілька разів за згодою сторін.

Посередник може передавати цей Договір іншим посередникам, і на запрошення Принципалу зобов'язаний надати йому список таких посередників, причому Принципал залишається в договірних відносинах тільки з Посередником, з яким він уклав Договір.

Договір про посередництво завершується після закінчення строку, на який було укладено, якщо юридична угода, для якої було домовлено посередництво, не була укладена протягом цього періоду, або якщо вона була розірвана будь-якою із сторін, з відправленням письмового повідомлення протилежній стороні на вказану в Договорі адресу або на офіційну адресу ел. пошти Посередника.

Розірвання Договору не повинно суперечити принципу сумлінності та чесності, не може бути недоречним і не може бути спрямоване на те, щоб позбавити Посередника права на Винагороду, у цьому випадку Посередник матиме право отримати Винагороду у подвійному розмірі.

У разі розірвання Договору Принципал зобов'язаний відшкодувати Посереднику понесені витрати, щодо яких було прямо обумовлено, що Принципал оплачуватиме їх окремо.

Якщо протягом 12 місяців після розірвання укладеного Договору Принципал або його чоловік/дружина/співмешканець, особа, яка перебуває в його близьких або законних відносинах, або торгова компанія, установа або інша юридична особа, в якій Принципал або одна із зазначених осіб є засновником або законною представником, або з яким він уклав трудовий чи авторський договір, укладає юридичну угоду, що є наслідком дій Посередника, до розірвання Договору про посередництво, він зобов'язаний сплатити Посереднику Винагороду у подвійному розмірі.

V. Виняткове посередництво

При укладанні договору про виняткове посередництво Принципал зобов'язується не залучати для посередницької роботи будь-якого іншого посередника.

Якщо протягом терміну дії Договору про виняткове посередництво Принципал уклав юридичну угоду через іншого посередника, у зв'язку з якою винятковому посереднику було надано замовлення на виняткове посередництво, він зобов'язаний сплатити винятковому посереднику узгоджену винагороду, а також можливі додаткові реальні витрати, понесені за посередництва посередницькій справі.

При укладанні договору про виняткове посередництво Посередник зобов'язаний зокрема попередити Принципалу про значення та юридичні наслідки договірної умови, зазначеної у попередньому параграфі.
Інші положення пункту IV також належать до Договору про виняткове посередництво та застосовуються до нього.

VI. Зобов'язання Посередника

Посередник зобов'язаний дотримуватися професійної обережності за посередництва і, зокрема:

намагатися знайти і звести з Принципалом особу для укладання опосередкованої угоди,
інформувати Принципала про середню ринкову ціну аналогічного майна,
отримувати та переглядати документи, що підтверджують право власності або інше майнове право на дане нерухоме майно, а також перевіряти майново-правову документацію, подану йому Принципалом,
попереджати Принципал про наявність явних недоліків, прав третіх осіб або інших ризиків, пов'язаних з кадастровим статусом нерухомого майна,
вчиняти необхідні дії для представлення нерухомості на ринку, рекламувати нерухомість належним чином та виконувати всі інші дії, узгоджені у договорі про посередництво у сфері нерухомості, які виходять за рамки звичайної презентації, за що він має право на особливі, попередньо встановлені витрати,
забезпечити огляд нерухомості,
посередництво у переговорах і домагатися укладання договору, якщо особливо цього зобов'язався;
зберігати особисті дані Принципалу і, за письмовим розпорядженням Принципалу, зберігати як комерційну таємницю інформацію про нерухомість, щодо якої він виступає посередником, або у зв'язку з цією нерухомістю або бізнесом, щодо якого він виступає посередником,
якщо предметом договору є земельна ділянка, перевірити призначення земельної ділянки відповідно до правил територіального планування, що належать до цієї ділянки,
інформувати Принципала про всі обставини, що стосуються наміченої угоди, які йому відомі або повинні бути відомі;
інформувати Принципала про положення Закону про запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму (Офіційний вісник 87/08),
у співпраці з юристом підготувати проекти договорів для юридичного правочину, в якому він виступає посередником.

VII. Зобов'язання Принципалу

Укладаючи Договір про посередництво з Посередником, Принципал перебирає такі зобов'язання:
повідомити Посередника про всі обставини, що мають значення для проведення посередництва та укладання договору,
представити Посереднику всі документи на нерухомість, що є предметом договору про посередництво, необхідні для здійснення послуг посередництва та укладання договору про посередництво (посвідчення особи, витяг із земельної книги, свідоцтво про право власності, ідентифікація нерухомості, дозволи на планування, будівництво та експлуатацію,
рішення про зведений стан, енергетичний сертифікат, докази виконання зобов'язань перед Третьою стороною),
надати Посереднику достовірну інформацію про нерухомість,
надати Посереднику документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно або інші права на нерухомість, що є предметом договору, та попередити Посередника про всі зареєстровані та незареєстровані обтяження нерухомості;
надати Посереднику та третій особі, зацікавленій у укладанні посередницької угоди, огляд нерухомості,
повідомити Посереднику всю необхідну інформацію про запрошену нерухомість, у тому числі опис нерухомості та ціну,
після укладання попереднього договору на посередницьку юридичну роботу або якщо його не укладено після укладання основного договору на цю роботу, сплатити Посередницьку Винагороду,
компенсувати Посереднику витрати, понесені під час посередництва, які перевищують звичайні витрати на посередництво, якщо це погоджено,
поінформувати Посередника у письмовій формі про всі зміни, пов'язані з роботою, яку він уповноважив Посередника, і особливо про зміни, пов'язані з правом власності на нерухоме майно, тобто проінформувати Посередника, якщо він укладає опосередковану юридичну угоду в інший спосіб або відмовляється від укладання такої угоди.
Принципал не зобов'язаний вступати в переговори для укладання опосередкованої угоди зі знайденою Посередником Третьою стороною, а також укладати юридичну угоду. Принципал нестиме відповідальність перед Посередником за збитки, якщо він діяв несумлінно, і зобов'язаний відшкодувати всі витрати, понесені в ході посередництва, які не можуть бути меншими за 1/3 або більше узгодженої Винагороди.
Принципал несе відповідальність за шкоду, якщо він діяв обманним шляхом, якщо він приховав або дав недостовірну інформацію, що має значення для посередницьких операцій, з метою завершення посередницької роботи.

VIII. Посередницька винагорода

Посередник має право на отримання Винагороди за посередництво (далі: Винагорода) у розмірі, визначеному договором про посередництво, на яке він має право одразу після укладання першого юридичного акта (попереднього договору або основного договору), укладеного Принципалом із заінтересованою Третьою особою, з якою його пов'язав Посередник.
На суму Винагороди нараховується ПДВ у розмірі 25%.

Узгоджена плата за посередництво покриває виконання всіх дій Посередника, згаданих у п. VI. Загальних умов.
Посередник може домовитися про право на відшкодування фактичних витрат, необхідних для виконання доручення, та запросити попередній залік коштів за певні витрати.

Якщо сторона сама запропонує Посереднику компенсацію або винагороду, яка перевищує договірну, то Посередник може прийняти таку Винагороду, але за умови, що вона не буде явно не відповідати її послугам, результатам її роботи та матеріальному стану сторони.

Якщо не з вини Принципалу укладення основного договору не буде досягнуто після укладення попереднього договору, Принципал зобов'язується сплатити Посереднику фіксовану посередницьку винагороду за купівлю-продаж у розмірі 1000,00 євро плюс відповідний ПДВ.

Відмова Принципалу від виконання взятих на себе зобов'язань за попереднім договором або іншим юридичним актом, що є предметом посередництва, не впливає на зобов'язання Принципалу виплатити Посереднику винагороду за посередництво у розмірі та порядку, визначених цією статтею та укладеним договором про посередництво.

Вважається, що Посередник забезпечив можливість Принципалу зв'язатися з Третьою стороною, якщо він безпосередньо привів або направив Принципалу Третю особу на огляд предметного об'єкта нерухомості, організував зустріч між Принципалом та Третьою особою для переговорів, повідомив Принципалу ім'я та прізвище, тобто компанію, номер телефону, адресу електронної пошти тощо Третьої особи, передав цю інформацію про Принципала Третій особі або повідомив Третій особі точне місцезнаходження запитуваної нерухомості.

IX. Розмір посередницької винагороди

За укладання юридичної угоди купівлі-продажу стягується посередницька винагорода у узгодженому відсотку загальної суми купівельної ціни, а разі обміну нерухомим майном у узгодженому відсотку вартості нерухомого майна, придбаного шляхом обміну, у діапазоні 2-4%, а нерухомості, вартість якої менше або дорівнює 35 000,00 євро, це фіксована сума у ​​розмірі 1 000,00 євро, в еквіваленті HRK за середнім обмінним курсом ХНБ на день оплати плюс відповідний ПДВ.

За укладання юридичної угоди оренди чи найму стягується посередницька винагорода у вигляді орендної плати чи вартості найму за місяць плюс відповідний ПДВ.

Винагорода може бути стягнута як з продавця, так і з покупця, тобто з орендодавця/наймодавця та з орендаря/наймача, якщо з ними укладено договір про посередництво.

X. Прикінцеві положення

Щодо всього, що прямо не визначено цими Загальними умовами, застосовуються Закон про посередництво в угодах з нерухомістю, Закон про зобов'язальні відносини та інші правові норми.

Загальні умови використовуються з 8 вересня 2022 року.